Kudüs Gezisi

PROGRAM

TARİHLER

KALKIŞ SAATİ

VARIŞ SAATİ

PEGASUS HAVAYOLLARI

Sabiha – Tel Aviv

 19.10.2016  Çarşamba

07:20

09:35

PC 781

Tel Aviv – Sabiha

 22.10.2016  Cumartesi

15:30

17:40

PC 784

 

GÜNLÜK PROGRAM :

1.GÜN – Çarşamba :

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları Tel Aviv kontuarı önünde sabah saat 05:30 da buluşulacaktır.

Uçak yolculuğunun ardından Kudüs’e varış. Havaalanından otobüsle Kudüs’te kalacağımız Holy Land Otele transfer olma ve yerleşme.  Akşam yemeğinden sonra Namaz için Mescid-i Aksaya gidiş. Namaz sonrası otele dönüş ve istirahat.

2.Gün – Perşembe : 

Sabah 06:30 da Otelde kahvaltı yaptıktan sonra yaya olarak çevre gezilerine başlama, Al Halil kapısından girip, Kıyamet Kilisesi, Ağlama Duvarı ziyaretinden sonra Mescid-i Aksa ve çevresindeki bütün ziyaretlerin tamamlanmasının ardından Öğlen Namazının burada kılınması. Namazdan sonra Eriha, Ölü Deniz, Musa (A.S) Makamı ziyareti sonrası otele dönüş ve Yatsı Namazının Mescid-i Aksa’da kılınması.

3.Gün – Cuma : 

Sabah 06:30 da Otelde kahvaltı yaptıktan sonra Al Halil Şehrine hareket etme, Al Halil Camisi ve Peygamber Kabirlerini ziyaret ettikten sonra

dönüş yolunda Yunus (A.S) Makamı, Beyt Al Lahmde Doğuş Kilisesi ziyareti, Cebeli Zeytun, Rabiatul Adeviye ve Selman-ı Farisi Makamları ziyaretleri…

4.Gün – Cumartesi : 

Sabah 06:30 da Otelde kahvaltı yaptıktan sonra konaklanan otelden ayrılma, Yafa Şehrine uğrayıp, bazı Osmanlı eserlerini ziyaret ettikten sonra Osmanlı Camiinde Öğlen Namazını kılarak Havaalanına hareket edip, dönüş işlemlerinin yapılması.

 

Herkese Hayırlı, huzurlu ve verimli bir yolculuk diliyoruz…

 

Program Fiyatına Dahil Olmayanlar Hizmetler :

Öğlen Yemeği, Yurtdışı Çıkış Harç Pulu, Tüm İçecekler, Kaza Sigortası, Kişisel Harcamalar, Otel Ekstraları  ( Oda Servisi, Telefon Vb. )

Önemli Notlar:

1-    Kudüs’te, şoför, rehber ve lokanta çalışanlarının, yolculardan ikramiye/bahşiş beklentisi olduğunun bilinmesinde fayda var.

2-    Gezi esnasında vaki olabilecek gelişmeler sebebiyle gezi programında öne alma, erteleme, ilave gibi değişiklikler

Olabileceği dikkate alınmalıdır.

3-    Gezilecek yerlerde kullanılan para birimi Şekil olup, dolara endeksli bir para birimidir. 100 $ = 383 Şekil civarıdır.

4-    Kudüs’te Müslümanların elinde ve kontrolünde yeni, kaliteli fazla otel yok. Olan bir elin parmak sayısını geçmez. Onlarında kalitesi düşüktür. Beş yıldız olan 1-2 Otel var ise de gerçekte iyi bir 3 yıldız otel ayarında, 4 yıldız olan ise 3-4 taneyi geçmez, bunlar da 2-3 yıldız ayarında olup, bizim kalacağımız Holy Land Otel 3 yıldızlı otellerin en iyilerindendir.